MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

МБЛС надало консультації учасникам конкурсу АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів), які виявили бажання отримати у розпорядження танкери, які належать російським судновласникам і були заарештовані українськими судами в рамках кримінальних справ проти РФ, порушених у зв’язку з військовим вторгненням на територію України.

Зокрема консультації передбачали надання роз’яснень щодо: порядку реєстрації суден в судновому реєстрі України для надання їм права плавання під прапором України; порядку отримання суднових документів для здійснення перевезень між українськими та іноземними портами; можливості реєстрації суден під іноземним прапором, суднових документів і порядку їх отримання у такому випадку; порядку отримання ліцензії на здійснення торговельного мореплавства, зокрема здійснення перевезень морським транспортом небезпечних вантажів (нафти та нафтопродуктів).

Довідка - Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову, пред’явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді.

З 31 серпня по 02 вересня 2021 року в будівлі Одеського морського терміналу відбулася традиційна виставка Транс Експо Одеса, яка надала площі компаніям морської галузі: перевізникам, експедиторам, іншим супутнім організаціям для презентації своїх продуктів та досягнень.
 
В рамках виставки працювала міжнародна конференція: “Розвиток транспортної системи України: виклики та перспективи. Порти та мультимодальні перевезення”. Учасники конференції обговорили транспортну стратегію України – 2030.

13.08.2021 відбулась онлайн зустріч “8 нових ринків. Можливості для бізнесу”.

У зустрічі взяли участь: Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільского господарства - Тарас Качка; Президент Клубу експортерів України Євгенія Литвинова; Віталій Бойко - торговий представник Малайзії в Україні; Емма Турос - виконавчий директор Торгово-промислової палати Канада-Україна; керівники Закордонного торговельного бюро в Києві та АТ Польська Агенція Інвестицій і Торгівлі; Президент Швецької Бізнес Асоціації в Україні; Почесний Консул України у м. Сан-Пауло, Віце-Президент Бразильсько-Української торгово-промислової Палати; представники Конфедерації Індійської Промисловості; Австралійсько-Української Торгової Палати й інші.

Андрій Мащенко розмістив на сайті shiparhibited.com  статтю, присвячену правилам арешту суден в Україні для практичного використання.

Статтю можна знайти за посиланням: Ship arrest in Ukraine: Relevant Procedure in Brief for Practical Usage

Правоохоронці повідомили громадянину України про підозру за фактом піратства. За повідомленням прес-служби Офісу Генпрокурора такий злочин в Україні розслідується вперше.

Першим в історії України морським піратом виявився житель Миколаєва.

До МБЛС звернувся український вантажоодержувач у зв’язку зі зверненням французького морського перевізника - контейнерної лінії CMA CGM до Комерційного трибуналу м. Марсель з позовом про стягнення збитків.

Справа була ускладнена кількістю залучених сторін з різних країн, підсудністю спорів між ними, застосовуванням до правовідносин міжнародного та іноземного права.

^
X