Юридичні послуги міжнародного класу   •   Захист Ваших інтересів в Україні та у всьому світі   •   Київ +38 (050) 441 3615   •   Маріуполь +38 (0629) 410 144

Ми надаємо такі послуги, як:

  • юридичний супровід перевезень вантажів морським, залізничним та іншими видами транспорту
  • правове супроводження діяльності експедиторів та морських агентів
  • складання та правова експертиза договорів перевезення та договорів фрахтування судна
  • вирішення спорів, пов’язаних з договором перевезення (пошкодження/втрата вантажу, недотримання строків, несплата за договором тощо)
  • консультації, пов'язані з портовим регулюванням. Вирішення конфліктів з портом та портовою адміністрацією
  • морський та інші види арбітражів, судочинство
  • арешти суден в Україні і за кордоном, звільнення суден з-під арешту
  • захист прав моряків (стягнення невиплаченої заробітної плати, відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю моряка)

Морський порт - зображення

Приклади наших справ

Стягнення шкоди, завданої в результаті морської аварії, в інтересах вантажовласника – резидента США

Компанія – вантажовласник, зареєстрована у США, звернулась до МБЛС з проханням стягнути шкоду, завдану в результаті морської аварії. Під час транспортування мила у контейнерах із порту Мерсін (Туреччина), у порту Херсон (Україна) внаслідок крену судна частина контейнерів впала у воду, і вантаж був пошкоджений. Загальна сума збитків склала більш ніж 900 000 доларів США.

Юристи МБЛС підготували претензію до судновласника, позовну заяву до Господарського суду Херсонської області, а також сприяли отриманню клієнтом консультації англійського адвоката про порядок виплати страхового відшкодування страховим клубом «Пі енд Ай» (P&I Club).

Арешт судна в українському порт у якості заходу забезпечення позову, поданого до іноземного суду

На прохання грецької юридичної фірми юристи МБЛС здійснили судовий арешт торгівельного судна (прапор – Північна Корея) у порту Маріуполь у якості заходу забезпечення позову про сплату компенсації у зв’язку зі смертю моряка на судні. Завдяки цьому спір був врегульований сторонами мирним шляхом – сума компенсації була виплачена судновласником родичам загиблого моряка. Під час роботи над справою нашим юристам вдалося добитися арешту судна в якості заходу забезпечення позову, поданого до іноземного суду, що є вкрай рідкісною практикою в Україні.

Арешт суден в українському порту в якості заходу забезпечення позову про стягнення заборгованості по заробітній платі

В порядку забезпечення позовних заяв членів екіпажу про стягнення заборгованостей по заробітній платі в порту Миколаїв був арештований пароплав під прапором Камбоджі. Під час розгляду справи судом арешт було скасовано, проте нашим юристам вдалося добитися перегляду справи в апеляційній інстанції з повторним арештом судна, тепер – у порту Маріуполь, до кінця розгляду справи по суті. У результаті спір було врегульовано у добровільному порядку – заборгованість по заробітній платі була виплачена судновласником.

Звільнення землечерпального каравану з-під судового арешту в порту Маріуполь

Юристи МБЛС захистили інтереси російського судновласника шляхом звільнення з-під арешту землечерпального каравану під прапором Російської Федерації у складі чотирьох суден у порту Маріуполь. Караван був заарештований для забезпечення морської вимоги. Юристи фірми підготували клопотання про скасування заходів по забезпеченню позову та ряд інших процесуальних документів по справі, а також представляли інтереси клієнта у районному суді м. Маріуполя. МБЛС вдалося довести безпідставність арешту суден, а також забезпечити безперешкодний вихід звільнених суден із порту.

Звільнення судна під прапором РФ, затриманого в українському порту

Ліберійська судноплавна компанія – фрахтувальник судна під прапором Російської Федерації – звернулася з проханням про надання юридичної допомоги щодо звільнення судна, затриманого Маріупольським портом у зв’язку із пред’явленням судновласником морської вимоги про повернення судна та заміну екіпажу. Юристи МБЛС зібрали і підготували докази безпідставності затримання судна та вжили усіх заходів для його звільнення. Судно було звільнено.

Стягнення додаткової компенсації у зв’язку зі смертю моряка на судні під іноземним прапором

На прохання родича загиблого моряка наша фірма надала послуги по стягненню з грецької компанії – судновласника додаткової компенсації у зв’язку зі смертю моряка на судні під іноземним прапором в результаті нещасного випадку на додаток до суми компенсації, отриманої згідно з контрактом про найм моряка.

МБЛС був зібраний і підготований пакет документів для подання позову у Греції. Юристи МБЛС разом із грецькими колегами представляли інтереси клієнта у судах та брали участь у мирному врегулюванні спору. В результаті клієнт отримав додаткову компенсацію з урахуванням рівня заробітної плати грецьких моряків.

Стягнення компенсації у зв’язку з отриманими моряком травми на судні

Клієнт-моряк звернувся до компанії з проханням стягнути компенсацію у зв’язку з травмою, отриманою ним на судні під панамським прапором, яке належало судновласнику, зареєстрованому у Невісі. Юристи МБЛС у судовому порядку встановили факт нещасного випадку, підготували претензію судновласнику, позовну заяву до суду про відшкодування шкоди, завданої здоров’ю, та заяву про арешт судна у якості заходу забезпечення позову. Судновласник подав зустрічний позов до моряка про відшкодування збитків та окремий позов про оскарження медичної експертизи (МСЕК). Наші юристи представляли клієнта в одному з районних судів м. Маріуполя, Апеляційному суді Донецької області, Донецькому адміністративному апеляційному суді та у Верховному Суді України.

У результаті, суд стягнув грошову компенсацію на користь клієнта, водночас усі позови судновласника були відхилені. Протягом роботи над справою проводились комплексні судово-медичні експертизи, оскільки відповідач оскаржував причинний зв'язок між інвалідністю та травмою моряка.

Стягнення заборгованості із заробітної плати з грецького судновласника

Наша фірма представила інтереси команди судна «Captain Valentine K» у справі про стягнення заробітної плати, невиплаченої грецьким судновласником команді судна. Для задоволення вимог наших клієнтів, разом з грецькими юристами, було арештоване у порту Пірей (Греція), а потім і продане належне боржнику морське торгівельне судно. Права на стягнення суми заробітної плати були передані одному із грецьких банків, що дозволило команді судна отримати борг у максимально стислі строки - ще до офіційного розподілу коштів, отриманих в результаті продажу судна з аукціону. Сума заборгованості, отримана нашими клієнтами – членами команди судна – склала близько 360 000 доларів США.

^
X