MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

Андрій Мащенко коментує для ICTV - скріншот

Коментар юристів МБЛС для новин телеканалу ICTV у зв'язку з нападом російських військових кораблів на кораблі Військово-морський сил України в Керченській протоці 25.11.2018.

Відповідно до чинної угоди між Росією та Україною, вітчизняні кораблі не повинні отримувати дозвіл від Москви на прохід Керченською протокою. Проте, враховуючи анексію Криму Російською Федерацією, ця держава наразі відповідає за безпеку судноплавства у протоці, відповідно кораблі, які планують здійснити прохід, повідомляють про це окупаційну владу.

Путін наполягає, що прохід українських військових кораблів Керченською протокою є вторгненням у територіальні води Росії і порушенням її кордону.

Проте, юристи стверджують, що відповідно до Договору між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря, 2003р., і Конвенції ООН з морського права, 1982р., українські й інші військові кораблі можуть проходити Керченською протокою в режимі мирного чи транзитного проходу, а також можуть заходити у 12-мильну зону іншої держави. Заборонено лише приймати на борт літаки, надовго зупинятися і розгортати зброю. Нічого з цього українці не робили, отже Росія порушила міждержавну угоду і міжнародне морське право.

Андрій Мащенко: «Українські кораблі здійснювали дійсно транзитній прохід, котрий не може бути заборонений, перешкоджати цьому не можна. Такими діями грубо порушена конвенція з морського права».

Аргументи Путіна не витримують критики. Приміром, протоки Босфор і Дарданелли, територіальну приналежність Туреччині яких ніхто не оскаржує, але військові кораблі можуть їх вільно проходити. Саме таким чином Москва перекидає військову техніку і солдатів до Сирії.

Росія також вигадала ще одну причину: мовляв, непередбачено виникла проблема з безпекою. Тому Керченський канал закритий, але зробили це коли українські кораблі були вже біля протоки. Однак, морське право вимагає попереджати про закриття каналу завчасно.

Андрій Мащенко: «Хаотична зміна фарватеру, правил проходу каналом не допускається міжнародним правом».

Докази агресії і свавілля Путіна Україна надішле до міжнародних судів.

^
X