MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

До МБЛС звернувся український вантажоодержувач у зв’язку зі зверненням французького морського перевізника - контейнерної лінії CMA CGM до Комерційного трибуналу м. Марсель з позовом про стягнення збитків.

Справа була ускладнена кількістю залучених сторін з різних країн, підсудністю спорів між ними, застосовуванням до правовідносин міжнародного та іноземного права.

Юристи МБЛС опрацювали договір підряду між українським металургійним комбінатом, який виступав замовником обладнання та робіт з Китаю, китайським підрядником і постачальником обладнання на комбінат, договір субпідряду між китайським підрядником і українським науково-виробничим об’єднанням (вантажоодержувачем), листування між сторонами, зокрема претензії, товаросупровідні документи, договір морського перевезення вантажу тощо. Також були досліджені судові документи. Була встановлена підсудність спору між перевізником та вантажоодержувачем Комерційному трибуналу м. Марсель (Франція), між Китайським підрядником та металургійним комбінатом - Міжнародному комерційному арбітражному суду при ТПП України.

МБЛС надала Клієнту (вантажоодержувачу) консультації щодо прав і обов’язків сторін, передбачених нормами міжнародного морського права, Кодексом торговельного мореплавства України, Законом України “Про міжнародне приватне право”, процесуальним законодавством України щодо порядку виконання іноземних судових доручень, визнання і виконання в України рішень іноземних судів тощо.

Клієнту були надані рекомендації щодо стратегії захисту його інтересів. В результаті реалізації обраної стратегії, Клієнт зміг довести відсутність своєї вини у завданні збитків перевізнику.

^
X