MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.

«В залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях - районах, встановлюється зелений, жовтий, помарнчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі певних алгоритмів і зібраних даних і затверджується Національною комісією ТЕБ та НС », - зазначив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

 

При цьому очільник МОЗ наголосив, що навіть для «зеленої зони» продовжують діяти певні карантинні обмеження.

Онлайн-карта епідемічних показників:

http://www.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=b8ea3d22c51246528abb47ef94f20edb&extent=2735075.0877%2C6005362.9882%2C4667403.1628%2C7055913.5049%2C102100

Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:

✓ перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах

✓ проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів

✓ кінотеатри із заповненістю на 50%

✓ перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць

Для «жовтої зони»:

✓ відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово

✓ обмеження зеленої зони зберігаються

Для «помаранчевої зони»:

✓ діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів

✓ діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час

✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури

✓ обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м. та не більше 100 людей

✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються

Для «червоної зони»:

✓ робота громадського транспорту

✓ діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів

✓ обмеження зеленої, жовтої та помаранчевої зон зберігаються

Особливості процесуальних строків на час дії карантинних обмежень

17 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18 червня 2020 року №731-ІХ, яким внесені зміни, зокрема у пункт 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України та у пункт 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.                          

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов’язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

Тому всі судові рішення, прийняті з 12 березня 2020 року (з початку введення карантину згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року) 7 серпня, набрали законної сили.

(Джерело: https://court.gov.ua/press/news/978246/)

Особливості орендної плати на час дії карантинних обмежень. Чи можна отримати звільнення від сплати орендної плати?

Право на звільнення від орендної плати за певних умов передбачено Цивільним кодексом України (стаття 762). Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 13 квітня 2020 року № 553-IX, який набрав чинності 18 квітня 2020 року, внесені зміни до Цивільного кодексу з метою конкретизації умов, за яких орендарі мають право на звільнення.

Для отримання звільнення від орендної плати необхідно:

1)Перевірити чи поширюються заборони з здійснення певного виду підприємницької та іншої діяльності, що запроваджені постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року № 211 (із змінами і доповненнями) на вид діяльності (цільове призначення), за яким використовується державне майно за договором оренди;

2)Якщо так, то орендар звертається із заявою до орендодавця із проханням звільнити такого орендаря від орендної плати за договором відповідно до статті 762 Цивільного кодексу України;

3)Після отримання звернення орендаря орендодавець спільно з балансоутримувачем майна, що є об’єктом договору оренди, здійснює обстеження орендованого приміщення з метою отримання доказів призупинення орендарем діяльності на об’єкті оренди, про що складається акт;

4)На підставі заяви орендаря і складеного представниками орендодавця і балансоутримувача акту обстеження орендодавець приймає рішення про звільнення орендаря від сплати орендної плати на період карантину.

У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 2020 року № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» звільняються (повністю або частково) від орендної плати орендарі, визначені в додатках 1-3 до цієї постанови, незалежно від того, чи припинили такі орендарі на період дії карантину свою діяльність на орендованому майні чи ні. У такому випадку не вимагається доведення факту некористування об’єктом оренди, тобто проведення його комісійного огляду.

Що стосується інших питань, пов'язаних з особливостями здійснення господарської діяльності на період пандемії COVID-19 в Україні ви можете звернутися за консультацією до наших юристів.

 

^
X