MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

Якщо Ви відстояли права дитини у суді, пройшли найчастіше принизливий етап визначення розміру аліментів, - це час, коли можливо віддихатись та  спокійно  спланувати подальші дії. Встановлений судом розмір аліментів не є остаточним і підлягає перегляду залежно від певних обставин.

Для збільшення розміру аліментів, встановлених рішенням суду, необхідні три складові.

По-перше, це об’єктивно існуюча несправедливість встановленого розміру аліментів.

Якщо той з батьків, який після розлучення не живе з дитиною, може дозволити собі нове помешкання, нове авто, відпочинки за кордоном, якщо він є власником бізнесу, але за даними податкової він бідний як церковна миша, то мінімальний розмір аліментів, які Вам присудив суд, є несправедливим.

По-друге, необхідна Ваша наполеглива праця.

Саме так! Ви і ваш адвокат можете скільки завгодно стверджувати, що є об’єктивна необхідність і можливість переглянути встановлений розмір аліментів і збільшити його. Однак, голослівні заяви в суді призведуть до втрат: втрати часу, судових витрат, заподіють шкоду Вашій нервовій системі.

Завжди знайдеться недобросовісний “спеціаліст широкого профілю”, навіть, з дипломом юриста та часто зі свідоцтвом адвоката, який пообіцяє напевно і легко, і невимушено вирішити всі Ваші проблеми. Однак, на практиці, ви змарнуєте час і гроші, якщо ретельно не підготуєтесь до судового процесу. Не починайте судову тяганину доки не зберете необхідний обсяг підтверджуючих документів.

По-третє, необхідна кваліфікована юридична допомога.

Більшість судових рішень про стягнення аліментів викривають ганебну практику, яка перекочувала до нас з радянських часів, коли рівень доходів більшості був однаковим, а отримані доходи були  офіційними. Наразі така практика є часто недієвою і порушує права стягувачів аліментів, оскільки не узгоджується з реальними доходами платників аліментів, які часто не можуть пояснити джерела походження цих доходів. За різними оцінками від 25 до 50 відсотків від офіційного ВВП України складає тіньова економіка (до 100 000 000 000 грн. знаходяться “у тіні”). Проте суди, стягуючи аліменти у твердій сумі, визначають її розмір, близький до встановленого мінімального, якого недостатньо для гідного життя та гармонійного розвитку дитини, незважаючи на реальні доходи платників аліментів.

На нашу думку, таке ставлення суду до розміру аліментів сформоване зокрема і низкою якістю юридичних послуг, які надаються.

Однак, для забезпечення якісного захисту клієнта у таких справах адвокат має, зокрема:

   - проконсультувати належним чином клієнта, який прагне збільшити розмір аліментів, роз’яснивши його права, 

   - надати перелік можливих витрат на дитину, які мають значення для встановлення розміру аліментів,

   - роз’яснити методику збору документальних доказів доходів батька і витрат на дитину,

   - проаналізувати зібрані відомості, надати висновки щодо перспектив ініціювання судового процесу щодо збільшення розміру аліментів.

Для перегляду встановлених судом розміру аліментів в бік їх збільшення, необхідно звернутися до суду з відповідним позовом.

При визначенні розміру аліментів суд зокрема врахує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини.

Читайте нашу публікацію "Найбільші аліменти в країні!"

Додаткові витрати на дитину та участь у них платника аліментів.

Крім аліментів, той з батьків, з ким проживає дитина, має право отримати від іншого з батьків гроші для фінансування додаткових витрат на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

  Для прикладу: якщо ваша дитина має спортивні здібності, то спортивний інвентар, витрати на участь у спортивних зборах і змаганнях – це додаткові витрати. Якщо ваша дитина займається спортивною гімнастикою, бальними танцями і їй потрібне дороге вбрання, це теж додаткові витрати.

Якщо дитина має музикальні здібності, то витрати на музичні інструменти і поїздки для участі у конкурсах – додаткові витрати.

Якщо є проблеми зі здоров’ям, то протезування, реабілітації, операції, тощо – додаткові витрати. 

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно (стаття 185 Сімейного кодексу України). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Підсумовуючи. Відповідальний підхід до збору доказів і чесні взаємовідносини між адвокатом і його клієнтом мають стати запорукою всебічного розгляду судом справи та встановлення ним справедливого розміру аліментів та іншого фінансування для забезпечення гідного дитинства.

Команда наших юристів має цікаві напрацювання в сфері сімейного права, що є запорукою ефективного захисту Ваших інтересів.

^
X