MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

Ааптивний карантин в Україні подовжено до 31 жовтня. Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив вчора, 26 серпня. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів.

Шмигаль: "Збільшення захворюваності в останні тижні змушує нас діяти більш рішуче. Сьогодні на засіданні ми розглянемо питання про продовження карантину на 2 місяці. Обмеження і зонування територій по кольорам діятимуть щонайменше до 1 листопада. До 31.10 ми продовжимо карантин".

 

Які зміни запроваджуються новими правилами?

«Карантин в Україні подовжується до 31 жовтня 2020 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. Нам необхідно зрозуміти, що всі ми опинилися в новій реальності і вона диктує нові правила та необхідність суворо дотримуватися заходів безпеки», — заявив очільник МОЗ.

Зокрема, за словами Міністра, в регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

Максим Степанов також зазначив, що документ дає органам місцевого самоврядування право на доступ до даних електронного сервісу «Дій вдома» — для поточного контролю осіб, що підлягають самоізояції або обсервації, та осіб, які порушили правила карантину. 

Які наслідки для бізнесу через продовження карантину?

Через продовження адаптивного карантину до 31 жовтня (включно):

1) Податкові штрафи і пені не нараховуються. (З деякими винятками)

винятки:
- порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя або договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
- відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
- порушення вимог законодавства в частині:
обліку, виробництва, зберігання і транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
порушення нарахування, декларування і сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

2) Діє мораторій на податкові перевірки (в тому числі і по єдиному соціальному внеску)

винятки:
- документальні позапланові податкові перевірки з підстав, визначених пп. 78.1.8 ПКУ. Йдеться про документальні перевірки, що проводяться для відшкодування ПДВ;
- фактичні перевірки щодо  порушення вимог законодавства в частині:
обліку, ліцензування, виробництва, використання зберігання і транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, палива, на підставах, визначених пп. 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 ПКУ.

3) Розгляд звернень до податківців (скарги, запити, зокрема, індивідуальна податкова консультація) теж відкладається;

4) Роботодавці можуть продовжити простій; оплачувані і неоплачувані відпустки працівникам (але тільки за їхнім бажанням) виконання працівниками роботи дистанційно.

Але з 1 вересня, незважаючи на продоленіе карантину почнуться перевірки Держпраці щодо детінізації праці.

Як повідомили фахівці ДПС у Закарпатській області з 1 вересня 2020 заплановано, що контролюючі органи почнуть інспекційну роботу з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Інспектори зокрема, зосередять свою увагу на сфері сільського господарства і будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу.
Податківці нагадують керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов'язки направляти повідомлення про прийом працівника на роботу в податкові інспекції за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення повинно бути направлено на початку роботи працівника за трудовим договором.

про особливості дії процесуальних строків та орендної  плати ви можете дізнатися в нашій попередній статті https://mbls.com.ua/uk/novyny 

Що стосується інших питань, пов'язаних з особливостями здійснення господарської діяльності на період пандемії COVID-19 в Україні ви можете звернутися за консультацією до наших юристів.

 Джерела:https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-podovzhiv-adaptivnij-karantin-do-31-zhovtnya 

https://news.dtkt.ua/society/community/64487 

 

^
X