MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

МБЛС надало консультації учасникам конкурсу АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів), які виявили бажання отримати у розпорядження танкери, які належать російським судновласникам і були заарештовані українськими судами в рамках кримінальних справ проти РФ, порушених у зв’язку з військовим вторгненням на територію України.

Зокрема консультації передбачали надання роз’яснень щодо: порядку реєстрації суден в судновому реєстрі України для надання їм права плавання під прапором України; порядку отримання суднових документів для здійснення перевезень між українськими та іноземними портами; можливості реєстрації суден під іноземним прапором, суднових документів і порядку їх отримання у такому випадку; порядку отримання ліцензії на здійснення торговельного мореплавства, зокрема здійснення перевезень морським транспортом небезпечних вантажів (нафти та нафтопродуктів).

Довідка - Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову, пред’явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами. Зазначені активи приймаються в управління на підставі ухвали слідчого судді.

Управління майном здійснюється Національним агентством, зокрема, шляхом передачі активів в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством. Управління активами здійснюється на умовах ефективності, а також збереження (за можливості - збільшення) їх економічної вартості. 

^
X