MBLS - стираємо кордони   •   Ваш юридичний радник в міжнародній торгівлі, перевезеннях і інвестиціях   •   Київ   •   Маріуполь   •   +38 (066) 265 0645

Скріншот відео

В Укрінформ відбулася дискусія про законність дій створеної в 2017 підпорядкованої Міністерству інфраструктури України Морської адміністрації, яка почала роботу у 2018 році.

Одними з перших кроків новоствореної адміністрації стали дії з припинення роботи діючих служб капітанів морських портів і відсторонення від виконання обов'язків діючих капітанів морських портів, які були призначені Міністерством і працювали в ДП «Адміністрація морських портів України».

Паралельно Морська адміністрація провела конкурс на заміщення «вакантних» посад капітанів морських портів, але вже в складі Морської адміністрації, після чого (22 і 26 лютого 2019 року) направила чинним капітанам морських портів, призначеним Міністерством, листи з проханням не перешкоджати роботі капітанів, підібраних Морською адміністрацією і передати цим новим капітанам справи. Також Морська адміністрація повідомила суб'єктів господарювання про необхідність звертатися за оформленням приходу і відходу суден до нових капітанам і не звертатися до діючих.

В результаті дій Морської адміністрації, в портах виникло двовладдя і плутанина, оскільки діючі капітани портів не звільнені з посад, в законному порядку, і відповідно продовжують виконувати свої обов'язки. Моряки і представники судновласників, в свою чергу, не знають до кого їм звертатися.

Учасники круглого столу спробували розібратися в ситуації і донести до громадськості інформцію про те, що відбувається.

В обговоренні взяли участь Станіслав Незавітін - капітан Одеського морського торговельного порту; Сергій Поюровський - капітан Маріупольського морського торговельного порту, В'ячеслав Кісловскій - віце-президент Асоціації «Морська Палата України»; Ілля Тихонов - виконавчий директор Асоціації «Морська Палата України»; Олександр Борисенко - генеральний директор АСК «Укррічфлот», представники ДП «Адміністрація морських портів України» та інші.

Андрій Мащенко, директор ТОВ «Юридична фірма «МБЛС», взяв участь в обговоренні в якості експерта по морському праву, давши оцінку законності дій Морський адміністраціі.

Трансляцію круглого столу можна побачити за посиланням тут.

^
X